Trail Run

...return to index

10km, 0 controls

Pos Name Club Class Time
1st Tom Addison Helm Hill Male 00:37:32
2nd Ben Procter Helm Hill Runners Male 00:40:22
3rd David Beech Ultrarunner Trail Team Male 00:40:42
4th Andrew Blackett Durham Fell Runners Male 00:40:48
5th Rhys Goodhead All kinds of crazy Male 00:41:14
6th Oli Murphy   Male 00:41:29
7th Sam Fisher Howgill Male 00:42:29
8th Iain Porter Iain Porter Male 00:42:36
9th Richard Williams   Male 00:43:01
10th Paul Dugdale Helm Hill Runners Male 00:43:19
11th Ben Psaila Maltese Geordies Male 00:43:41
12th Paul Reilly Coniston Fell Runners Male 00:44:14
13th Andy Thompson Helm Hill Male 00:44:18
14th Charles Hazlerigg All kinds of crazy Male 00:45:19
15th= Iain Large Teignbridge Trotters Male 00:45:25
15th= Philip Bowker   Male 00:45:25
17th Jacob Dyer Helm Hill Male 00:45:30
18th Adam Oliver DirtyThirty Male 00:45:53
19th Jim Andrews Coniston Fell Runners Male 00:45:59
20th Timothy Miles Tim Miles Male 00:46:09
21st Paul MacFarlane Helm Hill Male 00:46:30
22nd Pete Marston FRA Male 00:46:33
23rd Scott Berry   Male 00:46:38
24th James Baron   Male 00:46:46
25th Simon Fox Wirral AC Male 00:46:47
26th Glen McGowan   Male 00:47:05
27th Alistair Nash Saltaire Striders Male 00:47:09
28th Matthew Howard   Male 00:47:12
29th Mike Berners-lee   Male 00:47:18
30th Charlie Thompson Cct Male 00:47:20
31st= Alasdair Muir   Male 00:47:22
31st= Tim Roe   Male 00:47:22
33rd= Lou Roberts Ambleside AC Female 00:47:30
33rd= David Ramsay   Male 00:47:30
35th Paul Bingham   Male 00:47:34
36th Paul Taylor darwen tri club Male 00:47:46
37th Simeon Musgreave Saiyan Warrior Male 00:47:49
38th Paul Gregory Wesham Road runners Male 00:48:03
39th Gill Mead Chester Tri Female 00:48:22
40th Shaun Addison Team helm Hill Male 00:48:27
41st Graham Brownsmith Lancashire Constabulary Male 00:48:33
42nd James Warner Smith   Male 00:48:35
43rd Dennis Nelson dallam Male 00:48:42
44th Andrew Robinson Andrew Robinson Male 00:48:43
45th= Christopher Moss   Male 00:49:02
45th= Mark Mason Kendal AAC Male 00:49:02
47th Simon Pack Kendal CC Male 00:49:04
48th David Quigley Fuse Male 00:49:06
49th Steve Charlton Charlo Male 00:49:08
50th= Andrew Hebson   Male 00:49:13
50th= Rachel Hill   Female 00:49:13
52nd Claire Aspinall Pennine Fell Runners Female 00:49:27
53rd Alistair Andrews Team eVol Male 00:49:33
54th Anna-marie Watson   Female 00:50:03
55th Mike Burns   Male 00:50:05
56th Richard Ellis northernbrew Male 00:50:13
57th Hannah Walsh Teignbridge Trotters Female 00:50:20
58th John Oakey Eden Runners Male 00:50:40
59th James Morgan Kendal Tri Club Male 00:50:41
60th Michael Duncan   Male 00:50:43
61st Luca Jandu   Male 00:50:44
62nd Luke Waine   Male 00:50:45
63rd Michael Green Bentham Male 00:50:54
64th Neil Burnett   Male 00:50:55
65th Ross Jenkin   Male 00:50:57
66th Catherine Niblock Helm Hill Female 00:51:07
67th Andy Letheren   Male 00:51:12
68th= Paul Gillard   Male 00:51:14
68th= Geoff Farmer   Male 00:51:14
70th Tim Rowe Fuse Male 00:51:37
71st Caroline Muhamad   Female 00:52:12
72nd Melissa McGuire   Female 00:52:16
73rd Joe Todd todd Male 00:52:28
74th= Thomas Murray   Male 00:52:42
74th= Marie-claire Oziem   Female 00:52:42
76th Athos Louca   Male 00:52:50
77th Tom Holman   Male 00:53:05
78th Jean-Bapiste Cotte   Male 00:53:11
79th Peter Cartlidge Team FUSE Male 00:53:13
80th Helen Horne Northern Fells Female 00:53:22
81st Allison Daly   Female 00:53:25
82nd Chris Walsh adidas Male 00:53:26
83rd Martyn Farnsworth   Male 00:53:31
84th Daniel Pawson KTC Splinter Cell Male 00:53:32
85th= Duncan Potts   Male 00:53:34
85th= Martin Davies   Male 00:53:34
85th= Jonathan Warren   Male 00:53:34
88th Paul Ray Team Brickie Male 00:53:36
89th Adam Jones Tyne Bridge Harriers Male 00:53:39
90th John Swinney   Male 00:53:45
91st William Coupe Helm Hill Male 00:53:51
92nd Josh Bradely   Male 00:53:55
93rd Luke Carroll   Male 00:53:56
94th Nicholas Wood   Male 00:54:00
95th Jodie Smith   Female 00:54:03
96th Phil Withers   Male 00:54:08
97th Jacqui Jones   Female 00:54:30
98th George Barnes York acorn running club Male 00:54:31
99th= Nickey Russell   Female 00:54:48
99th= Cheryl Dean   Female 00:54:48
101st Alastair Wills   Male 00:54:50
102nd Ollie Lister   Male 00:54:51
103rd Alex Wilson   Male 00:55:03
104th Mark Mulryan Lancashire Constabulary Male 00:55:05
105th Cliff Etherden   Male 00:55:11
106th Mike Collins   Male 00:55:20
107th Kevin Parker   Male 00:55:26
108th Yves An Crenaz Chamonix Male 00:55:30
109th Krista Robinson   Female 00:55:37
110th Michael Battye   Male 00:56:02
111th Steph Wilson Saltaire Striders Female 00:56:06
112th Geoffrey Carter   Male 00:56:07
113th Malcolm Sloane Chester Tri Male 00:56:09
114th Robert Poole   Male 00:56:30
115th Fay Tuffen   Female 00:56:35
116th= Wayne Barber   Male 00:56:38
116th= David Mellor   Male 00:56:38
118th= Tom Stafford   Male 00:56:42
118th= Chris Vincent   Male 00:56:42
120th Holly Winser   Female 00:56:46
121st George Sallabank   Male 00:56:56
122nd John Edmondson   Male 00:56:58
123rd Katie Smith   Female 00:57:00
124th Matthew Hillen   Male 00:57:03
125th Ryan Beardsworth Gladiator Male 00:57:05
126th Stuart Bell   Male 00:57:09
127th= Kasia Osipowicz   Female 00:57:20
127th= Bernhard Steinmetz adidas Outdoor Male 00:57:20
129th= Pete Coe   Male 00:57:27
129th= Martin Wilson   Male 00:57:27
131st Andrew Wood   Male 00:57:33
132nd James Brown   Male 00:57:34
133rd Annie Carrington   Female 00:57:35
134th Iain McMaster Fearless Egbert Male 00:57:38
135th Martin Nice york acorn Male 00:57:47
136th Hazel Whittle   Female 00:57:51
137th Matthew Sterling   Male 00:57:58
138th Louise Mort N/A Female 00:58:02
139th Nathan Davies   Male 00:58:07
140th= Tom Jackson T&A Male 00:58:09
140th= Alice White T & A Female 00:58:09
142nd Howard Winzar   Male 00:58:15
143rd Lisa Emerson   Female 00:58:20
144th Steven Jeffs   Male 00:58:24
145th Zoe Decool   Female 00:58:25
146th Kath Hoyer Lancashire Lassie Female 00:58:35
147th= Hannah Gajland   Female 00:58:37
147th= Edward irhand   Male 00:58:37
149th Paul Russell Snaith Triers Male 00:58:41
150th Fiona Cole Kendal Tri club Female 00:58:43
151st= Helen Greenep   Female 00:58:45
151st= Laura Kirkham Riversway Road Runners Female 00:58:45
153rd Ian Moore fearless egbert Male 00:58:46
154th Tanya Coates   Female 00:58:47
155th Janneke Van Beijnum   Female 00:58:50
156th Philip Lee   Male 00:58:56
157th Michael Power Power Rangers Male 00:59:10
158th Ian Anderson Dumfries Running Club Male 00:59:20
159th Rich Flight   Male 00:59:21
160th John Blake   Male 00:59:25
161st Kate Wilson   Female 01:00:01
162nd Josh Musgreave   Male 01:00:05
163rd Phil Corris Lancashire Police AC Male 01:00:10
164th Vinn McGuire   Male 01:00:12
165th Jerry Barnes York acorn running club Male 01:00:14
166th Paul James   Male 01:00:15
167th= Hailey Fletcher   Female 01:00:42
167th= Eddie Fletcher   Male 01:00:42
169th Lynda Percival   Female 01:00:47
170th Jo Gruchy   Female 01:01:19
171st Jenny Wroe   Female 01:01:28
172nd Daniel Berg Kernich   Male 01:01:30
173rd Jim Cunningham   Male 01:01:33
174th Dan Poltawski   Male 01:01:34
175th Robin Lees None Male 01:01:46
176th John Allen NAV4 Adventure Male 01:01:49
177th= Chloe Brown   Female 01:01:53
177th= Amanda Mellor   Female 01:01:53
179th Matthew Gibson   Male 01:01:55
180th Frances Berry   Female 01:02:23
181st= Maureen Parker Tyne Dale Harriers Female 01:02:37
181st= Peter Jameson Arragon Tri Club Male 01:02:37
183rd Rob Flynn   Male 01:02:41
184th Debbie Miles Team JMC Female 01:02:49
185th Toby Rowe   Male 01:03:13
186th Sarah Edwards   Female 01:03:16
187th Lisa Durham   Female 01:03:24
188th Nindi Andreadis Andreadis Female 01:03:29
189th Gemma Sampson Dietitian without Borders Female 01:03:30
190th Rebecca Jackson Team eVol Female 01:03:39
191st Brighid O Dochartaigh   Female 01:03:57
192nd Dave Waywell Wesham Road Runners Male 01:03:59
193rd Caroline Talbot   Female 01:04:04
194th Elizabeth Adams   Female 01:04:49
195th Peter Brookes   Male 01:04:57
196th Lesley Houfe   Female 01:05:05
197th Nicholas Green   Male 01:05:07
198th John Scott Fife Malibu Club Male 01:05:19
199th Jennie Carroll   Female 01:05:26
200th Catherine Howell-Walmsley Team HW Female 01:05:27
201st John Howell-Walmsley Team HW Male 01:05:31
202nd Andrew Milton   Male 01:05:44
203rd Isobel Williamson   Female 01:05:54
204th Michelle Griffiths   Female 01:06:40
205th= Char Heath   Female 01:06:53
205th= Karen Johnston All kinds of crazy Female 01:06:53
207th Jason Jobes   Male 01:06:56
208th Rich Hill eden runners Male 01:07:03
209th Laura Ruxton Dallam Female 01:07:25
210th Maggie Wild   Female 01:07:43
211th Sandy Benchetrit Sandy Female 01:07:50
212th Daniel Cherington   Male 01:07:56
213th Katie May Howgill Harriers Female 01:08:00
214th Jacqueline Edwards   Female 01:08:25
215th Katy Edmonds   Female 01:09:05
216th Alison Holmes   Female 01:09:07
217th Ellis Davies   Female 01:09:08
218th Rebecca Hardacre   Female 01:09:09
219th Rob Wright Bus Pass Bob Male 01:09:12
220th Stuart Beddard DirtyThirty Male 01:09:33
221st Amy Oliver DirtyThirty Female 01:09:46
222nd David South Snaith Triers Male 01:10:20
223rd Dean Pallister   Male 01:10:26
224th Sara Whiteley   Female 01:10:27
225th Helle Hang   Female 01:10:38
226th= Christine Wilson   Female 01:10:40
226th= Graeme Anderson   Male 01:10:40
228th Laura Evans   Female 01:11:13
229th John Tattersal York acorn running club Male 01:11:58
230th Nick Hill   Male 01:12:06
231st Will Friend   Male 01:12:07
232nd Sarah Roe   Female 01:12:10
233rd John Slater Slazz on the Run Male 01:12:20
234th Steven Bishop   Male 01:12:22
235th Angela Healey   Female 01:12:26
236th Claire Bewsher   Female 01:12:30
237th Rachel Read   Female 01:12:57
238th Sarah Wright   Female 01:13:00
239th Samantha Evans   Female 01:13:06
240th Julie Eyre   Female 01:13:23
241st Emma Stewart   Female 01:13:39
242nd Jane Owen   Female 01:13:44
243rd Emma Luebke   Female 01:14:06
244th Hugh MacKay Fife Malibu Club Male 01:14:09
245th Victoria Valovin   Female 01:15:09
246th Catherine Betley   Female 01:15:20
247th James Bone   Male 01:15:53
248th Jennifer Harris   Female 01:16:06
249th Robert Hart   Male 01:16:12
250th Aileen Stirling   Female 01:17:00
251st Petros Andreadis Andreadis Male 01:17:11
252nd Stephen Hollis   Male 01:17:14
253rd Sue Gyford   Female 01:17:16
254th Agata Radtke   Female 01:18:11
255th Usa Pratt   Female 01:18:13
256th James MacKeddie MyOutdoorsRun Male 01:18:15
257th Hilary Oxley   Female 01:19:59
258th Jess Thwaites   Female 01:21:53
259th Angela Green   Female 01:22:06
260th Louise Watson   Female 01:22:20
261st Amanda Riley   Female 01:22:21
262nd Jennie Platt   Female 01:24:50
263rd Kevin Cornwell   Male 01:25:00
264th= Fritha Mount   Female 01:26:08
264th= Stephanie Hartley   Female 01:26:08
266th Victoria Rae   Female 01:29:48
267th Dot Carr   Female 01:33:25
268th James Quigley Fuse Male 01:38:38
269th Chloe Bird   Female 01:40:48
270th Emma Sinha   Female 01:40:50