C2C

...return to index

Pos Name Club Class Time
1st Bruce Duncan Haglofs Male Solo 05:19:34
2nd Helen Jackson/Pete Keron/Michael Mason Run Bike Fun Team 05:28:58
3rd Jonny Hume KeswickBikes/MountainFuel Male Solo 05:43:42
4th Steve Fisher   Male Solo 05:44:51
5th Alex Pilkington Lakes Multisport Male Solo 05:59:01
6th Gary Davies Team Endurancelife Male Solo 06:09:40
7th Shawn Duffy Who Cares Wins Male Solo 06:10:32
8th Josh Baker/Chris Dale/Shelley Jones Northern Monkeys Team 06:17:45
n/c Michael Bayne/Roy Sievers Team Endorfiends Pairs 06:25:13
9th Helen Leigh Helen Leigh Female Solo 06:27:37
10th Sarah Graham/Lucy Noble/Craig Tweedie Tag Team Team 06:39:01
11th Pete Coupe/Liz Follows/Mark Follows Southern Synergy Team 06:39:41
12th Eddie Winthorpe Fairweather Tandemers Male Solo 06:46:28
13th Ken Maynard   Male Solo 06:50:41
14th Chris Watson EDSbikes Male Solo 06:58:39
15th Diana McCosh/Ben Rushton/Iain Thomson Team McCosh Team 07:01:07
16th Chris Aitken/Lizzie Aitken/Brigid MacKenzie Blizzid Team 07:11:13
17th Steph Jones Marmot ME Female Solo 07:15:33
n/c Nick Waite/Jeremy Waite/Paul Williams Cotley Chargers Team 07:17:37
18th Sue Fisher Team Love Hearts Female Solo 07:19:49
19th Catriona Sutherland   Female Solo 07:25:10
20th Katy Boocock/Dagmar Borrowman/Maggie Creber Team BBC Team 07:25:47
21st Caroline Hatchell/Chris Hayhurst/Dave Miller Adventure Plus Team 07:37:56
22nd James Podbury Team Pods Male Solo 07:43:26
n/c Simon Jennison/Clive Shaw Shaw to Shore Pairs 07:51:29
23rd Dave Howarth/Lisa Whetter/Jacqui Young RedVenture Team 08:09:08
n/c Stuart Kesson-Smith/Andrew McMullan/James Wade Marginal Gains Team 08:12:51
n/c Edward Bartlett/Paul Kelly/Nick Roome Chafing the Dream Team 08:13:51
24th Shaun Croft/Richard Croft/Amy Dennis Maddies Fighting Fund Team 08:17:46
n/c James Dallimore/Alex Hill/Alex Shanahan Chelmsford AR1 Team 08:24:49
25th Helen Jamieson/Jane Keenan/Dave Strachan Team Jamieson Team 08:47:08
26th David Taylor Harbour Challenge Male Solo 08:58:11
27th Jill Kisler   Female Solo 09:11:56
28th Jim Rounsley   Male Solo 09:17:12
29th Gillian Clunas/Colin Larmour/Pauline Larmour Beauties and a Beast Team 09:20:03
30th Fiona MacLennan/Caroline Robinson/Lewis Robinson Team Limewash Team 09:24:52
31st Robert Barford/Mark Dewey/Natasha Keirby DEWNABOB! Team 09:29:43
32nd Paul Jennings/Christine Jennings/Juliet Wallwork Powered By Pies Team 09:47:42
n/c Joe Hayward/Jonathan Wilden Tri Surrey Pairs 09:53:22