Split times for C2C

...return to index

Pos Name Class Time (S1) 1 (129) 2 (117) 3 (118) 4 (119) 5 (120) (F1)
1st Helen Jackson/Pete Keron/Michael Mason
Run Bike Fun
Team 04:51:00 00:00:00
00:00:00
01:00:04
01:00:04
01:38:48
00:38:44
01:40:40
00:01:52
03:23:03
01:42:23
03:25:55
00:02:52
04:51:00
01:25:05
2nd Bruce Duncan
Haglofs
Male Solo 04:53:10 00:00:00
00:00:00
00:55:34
00:55:34
01:29:16
00:33:42
01:30:51
00:01:35
03:18:56
01:48:05
03:19:47
00:00:51
04:53:10
01:33:23
3rd Alex Pilkington
Lakes Multisport
Male Solo 04:58:27 00:00:00
00:00:00
01:02:00
01:02:00
01:39:36
00:37:36
01:40:55
00:01:19
03:23:04
01:42:09
03:25:57
00:02:53
04:58:27
01:32:30
4th Gary Davies
Team Endurancelife
Male Solo 05:16:29 00:00:00
00:00:00
01:05:56
01:05:56
01:43:03
00:37:07
01:44:12
00:01:09
03:35:16
01:51:04
03:37:07
00:01:51
05:16:29
01:39:22
5th Jonny Hume
KeswickBikes/MountainFuel
Male Solo 05:16:32 00:00:00
00:00:00
01:01:37
01:01:37
01:38:38
00:37:01
01:40:50
00:02:12
03:29:53
01:49:03
03:31:52
00:01:59
05:16:32
01:44:40
6th Steve Fisher
 
Male Solo 05:17:57 00:00:00
00:00:00
01:05:48
01:05:48
01:49:36
00:43:48
01:51:36
00:02:00
03:41:14
01:49:38
03:42:12
00:00:58
05:17:57
01:35:45
n/c Michael Bayne/Roy Sievers
Team Endorfiends
Pairs 05:24:19 00:00:00
00:00:00
01:03:00
01:03:00
01:45:38
00:42:38
01:49:19
00:03:41
03:41:45
01:52:26
03:43:48
00:02:03
05:24:19
01:40:31
7th Shawn Duffy
Who Cares Wins
Male Solo 05:39:08 00:00:00
00:00:00
01:09:09
01:09:09
01:52:30
00:43:21
01:54:56
00:02:26
03:54:25
01:59:29
03:58:21
00:03:56
05:39:08
01:40:47
8th Eddie Winthorpe
Fairweather Tandemers
Male Solo 05:53:27 00:00:00
00:00:00
01:15:43
01:15:43
02:07:00
00:51:17
02:13:20
00:06:20
04:12:27
01:59:07
04:16:19
00:03:52
05:53:27
01:37:08
9th Steph Jones
Marmot ME
Female Solo 05:53:38 00:00:00
00:00:00
01:10:49
01:10:49
01:52:47
00:41:58
01:53:57
00:01:10
04:01:32
02:07:35
04:03:35
00:02:03
05:53:38
01:50:03
10th Helen Leigh
Helen Leigh
Female Solo 05:54:53 00:00:00
00:00:00
01:06:04
01:06:04
01:45:55
00:39:51
01:50:32
00:04:37
03:57:34
02:07:02
04:07:21
00:09:47
05:54:53
01:47:32
11th James Podbury
Team Pods
Male Solo 06:10:59 00:00:00
00:00:00
01:07:11
01:07:11
01:52:21
00:45:10
01:56:57
00:04:36
04:12:38
02:15:41
04:18:33
00:05:55
06:10:59
01:52:26
12th Pete Coupe/Liz Follows/Mark Follows
Southern Synergy
Team 06:12:52 00:00:00
00:00:00
01:24:06
01:24:06
02:15:55
00:51:49
02:19:04
00:03:09
04:13:02
01:53:58
04:16:35
00:03:33
06:12:52
01:56:17
13th Josh Baker/Chris Dale/Shelley Jones
Northern Monkeys
Team 06:13:23 00:00:00
00:00:00
01:20:41
01:20:41
02:10:55
00:50:14
02:14:15
00:03:20
04:27:48
02:13:33
04:30:27
00:02:39
06:13:23
01:42:56
14th Caroline Hatchell/Chris Hayhurst/Dave Miller
Adventure Plus
Team 06:17:47 00:00:00
00:00:00
01:25:00
01:25:00
02:19:00
00:54:00
02:22:35
00:03:35
04:39:22
02:16:47
04:45:35
00:06:13
06:27:47
01:42:12
15th Sarah Graham/Lucy Noble/Craig Tweedie
Tag Team
Team 06:20:05 00:00:00
00:00:00
01:16:30
01:16:30
02:07:48
00:51:18
02:11:04
00:03:16
04:33:52
02:22:48
04:35:05
00:01:13
06:20:05
01:45:00
16th Catriona Sutherland
 
Female Solo 06:22:24 00:00:00
00:00:00
01:22:55
01:22:55
02:10:02
00:47:07
02:12:43
00:02:41
04:30:13
02:17:30
04:33:38
00:03:25
06:22:24
01:48:46
17th Ken Maynard
 
Male Solo 06:22:45 00:00:00
00:00:00
01:10:02
01:10:02
01:50:05
00:40:03
01:53:00
00:02:55
04:13:42
02:20:42
04:18:29
00:04:47
06:22:45
02:04:16
18th Sue Fisher
Team Love Hearts
Female Solo 06:29:18 00:00:00
00:00:00
01:28:03
01:28:03
02:21:05
00:53:02
02:24:08
00:03:03
04:39:18
02:15:10
04:42:04
00:02:46
06:29:18
01:47:14
19th Diana McCosh/Ben Rushton/Iain Thomson
Team McCosh
Team 06:34:16 00:00:00
00:00:00
01:14:42
01:14:42
02:05:31
00:50:49
02:10:14
00:04:43
04:45:12
02:34:58
04:46:40
00:01:28
06:34:16
01:47:36
n/c Nick Waite/Jeremy Waite/Paul Williams
Cotley Chargers
Team 06:37:02 00:00:00
00:00:00
01:16:33
01:16:33
02:06:17
00:49:44
02:14:30
00:08:13
04:31:18
02:16:48
04:36:58
00:05:40
06:37:02
02:00:04
20th Chris Watson
EDSbikes
Male Solo 06:39:50 00:00:00
00:00:00
01:23:04
01:23:04
02:18:46
00:55:42
02:26:02
00:07:16
04:37:08
02:11:06
04:43:04
00:05:56
06:39:50
01:56:46
21st Chris Aitken/Lizzie Aitken/Brigid MacKenzie
Blizzid
Team 06:48:52 00:00:00
00:00:00
01:16:51
01:16:51
02:07:48
00:50:57
02:12:56
00:05:08
04:33:40
02:20:44
04:38:53
00:05:13
06:48:52
02:09:59
22nd Katy Boocock/Dagmar Borrowman/Maggie Creber
Team BBC
Team 06:55:44 00:00:00
00:00:00
01:26:15
01:26:15
02:14:51
00:48:36
02:21:39
00:06:48
04:46:51
02:25:12
04:55:05
00:08:14
06:55:44
02:00:39
23rd Dave Howarth/Lisa Whetter/Jacqui Young
RedVenture
Team 07:11:21 00:00:00
00:00:00
01:23:29
01:23:29
02:22:06
00:58:37
02:29:24
00:07:18
05:09:01
02:39:37
05:11:45
00:02:44
07:11:21
01:59:36
n/c Simon Jennison/Clive Shaw
Shaw to Shore
Pairs 07:44:35 00:00:00
00:00:00
01:21:39
01:21:39
02:14:35
00:52:56
02:27:17
00:12:42
05:23:49
02:56:32
05:36:51
00:13:02
07:44:35
02:07:44
n/c Stuart Kesson-Smith/Andrew McMullan/James Wade
Marginal Gains
Team 07:52:34 00:00:00
00:00:00
01:33:21
01:33:21
02:29:14
00:55:53
02:35:42
00:06:28
05:24:35
02:48:53
05:36:52
00:12:17
07:52:34
02:15:42
24th Shaun Croft/Richard Croft/Amy Dennis
Maddies Fighting Fund
Team 07:53:35 00:00:00
00:00:00
01:34:23
01:34:23
02:37:12
01:02:49
02:46:06
00:08:54
06:01:29
03:15:23
06:09:09
00:07:40
07:53:35
01:44:26
25th Jim Rounsley
 
Male Solo 07:58:19 00:00:00
00:00:00
01:40:02
01:40:02
02:47:26
01:07:24
03:00:31
00:13:05
05:45:06
02:44:35
05:58:44
00:13:38
07:58:19
01:59:35
n/c Edward Bartlett/Paul Kelly/Nick Roome
Chafing the Dream
Team 07:59:30 00:00:00
00:00:00
01:23:16
01:23:16
02:14:34
00:51:18
02:21:03
00:06:29
04:42:41
02:21:38
04:57:17
00:14:36
07:59:30
03:02:13
26th Helen Jamieson/Jane Keenan/Dave Strachan
Team Jamieson
Team 08:03:29 00:00:00
00:00:00
01:36:56
01:36:56
02:36:18
00:59:22
02:46:07
00:09:49
05:47:51
03:01:44
05:51:37
00:03:46
08:03:29
02:11:52
27th Fiona MacLennan/Caroline Robinson/Lewis Robinson
Team Limewash
Team 08:22:43 00:00:00
00:00:00
01:30:22
01:30:22
02:34:27
01:04:05
02:45:00
00:10:33
05:51:22
03:06:22
06:03:03
00:11:41
08:22:43
02:19:40
28th Paul Jennings/Christine Jennings/Juliet Wallwork
Powered By Pies
Team 08:23:52 00:00:00
00:00:00
01:50:32
01:50:32
03:08:01
01:17:29
03:13:49
00:05:48
05:58:09
02:44:20
06:04:21
00:06:12
08:23:52
02:19:31
29th Jill Kisler
 
Female Solo 08:57:59 00:00:00
00:00:00
01:39:58
01:39:58
02:47:49
01:07:51
02:54:01
00:06:12
06:23:26
03:29:25
06:30:17
00:06:51
08:57:59
02:27:42
30th Robert Barford/Mark Dewey/Natasha Keirby
DEWNABOB!
Team 09:12:59 00:00:00
00:00:00
01:42:59
01:42:59
02:48:38
01:05:39
03:01:11
00:12:33
06:33:38
03:32:27
06:45:57
00:12:19
09:12:59
02:27:02
n/c James Dallimore/Alex Hill/Alex Shanahan
Chelmsford AR1
Team 09:37:10 00:00:00
00:00:00
01:46:32
01:46:32
02:45:16
00:58:44
02:54:24
00:09:08
07:08:11
04:13:47
07:19:16
00:11:05
09:37:10
02:17:54
31st Gillian Clunas/Colin Larmour/Pauline Larmour
Beauties and a Beast
Team 10:03:35 00:00:00
00:00:00
01:52:32
01:52:32
02:57:09
01:04:37
03:08:21
00:11:12
06:13:24
03:05:03
06:33:01
00:19:37
10:03:35
03:30:34
n/c Joe Hayward/Jonathan Wilden
Tri Surrey
Pairs 10:26:28 00:00:00
00:00:00
01:56:36
01:56:36
03:12:19
01:15:43
03:26:31
00:14:12
07:03:26
03:36:55
07:20:05
00:16:39
10:26:28
03:06:23
32nd David Taylor
Harbour Challenge
Male Solo 10:56:54 00:00:00
00:00:00
02:43:56
02:43:56
03:51:46
01:07:50
04:02:58
00:11:12
08:12:07
04:09:09
08:29:51
00:17:44
10:56:54
02:27:03