C2C

...return to index

Pos Name Club Class Time Manual Adj
1st Helen Jackson/Pete Keron/Michael Mason Run Bike Fun Team 04:51:00  
2nd Bruce Duncan Haglofs Male Solo 04:53:10  
3rd Alex Pilkington Lakes Multisport Male Solo 04:58:27  
4th Gary Davies Team Endurancelife Male Solo 05:16:29  
5th Jonny Hume KeswickBikes/MountainFuel Male Solo 05:16:32  
6th Steve Fisher   Male Solo 05:17:57  
n/c Michael Bayne/Roy Sievers Team Endorfiends Pairs 05:24:19  
7th Shawn Duffy Who Cares Wins Male Solo 05:39:08  
8th Eddie Winthorpe Fairweather Tandemers Male Solo 05:53:27  
9th Steph Jones Marmot ME Female Solo 05:53:38  
10th Helen Leigh Helen Leigh Female Solo 05:54:53  
11th James Podbury Team Pods Male Solo 06:10:59  
12th Pete Coupe/Liz Follows/Mark Follows Southern Synergy Team 06:12:52  
13th Josh Baker/Chris Dale/Shelley Jones Northern Monkeys Team 06:13:23  
14th Caroline Hatchell/Chris Hayhurst/Dave Miller Adventure Plus Team 06:17:47 -00:10:00
15th Sarah Graham/Lucy Noble/Craig Tweedie Tag Team Team 06:20:05  
16th Catriona Sutherland   Female Solo 06:22:24  
17th Ken Maynard   Male Solo 06:22:45  
18th Sue Fisher Team Love Hearts Female Solo 06:29:18  
19th Diana McCosh/Ben Rushton/Iain Thomson Team McCosh Team 06:34:16  
n/c Nick Waite/Jeremy Waite/Paul Williams Cotley Chargers Team 06:37:02  
20th Chris Watson EDSbikes Male Solo 06:39:50  
21st Chris Aitken/Lizzie Aitken/Brigid MacKenzie Blizzid Team 06:48:52  
22nd Katy Boocock/Dagmar Borrowman/Maggie Creber Team BBC Team 06:55:44  
23rd Dave Howarth/Lisa Whetter/Jacqui Young RedVenture Team 07:11:21  
n/c Simon Jennison/Clive Shaw Shaw to Shore Pairs 07:44:35  
n/c Stuart Kesson-Smith/Andrew McMullan/James Wade Marginal Gains Team 07:52:34  
24th Shaun Croft/Richard Croft/Amy Dennis Maddies Fighting Fund Team 07:53:35  
25th Jim Rounsley   Male Solo 07:58:19  
n/c Edward Bartlett/Paul Kelly/Nick Roome Chafing the Dream Team 07:59:30  
26th Helen Jamieson/Jane Keenan/Dave Strachan Team Jamieson Team 08:03:29  
27th Fiona MacLennan/Caroline Robinson/Lewis Robinson Team Limewash Team 08:22:43  
28th Paul Jennings/Christine Jennings/Juliet Wallwork Powered By Pies Team 08:23:52  
29th Jill Kisler   Female Solo 08:57:59  
30th Robert Barford/Mark Dewey/Natasha Keirby DEWNABOB! Team 09:12:59  
n/c James Dallimore/Alex Hill/Alex Shanahan Chelmsford AR1 Team 09:37:10  
31st Gillian Clunas/Colin Larmour/Pauline Larmour Beauties and a Beast Team 10:03:35  
n/c Joe Hayward/Jonathan Wilden Tri Surrey Pairs 10:26:28  
32nd David Taylor Harbour Challenge Male Solo 10:56:54