C2C

...return to index

Pos Name Club Class Time
1st Helen Jackson/Pete Keron/Michael Mason Run Bike Fun Team 05:35:41
2nd Bruce Duncan Haglofs Male Solo 05:51:30
3rd Steve Fisher   Male Solo 06:10:05
4th Alex Pilkington Lakes Multisport Male Solo 06:10:26
5th Gary Davies Team Endurancelife Male Solo 06:47:20
6th Jonny Hume KeswickBikes/MountainFuel Male Solo 06:52:29
7th Shawn Duffy Who Cares Wins Male Solo 06:58:52
n/c Michael Bayne/Roy Sievers Team Endorfiends Pairs 07:05:12
8th Helen Leigh Helen Leigh Female Solo 07:30:56
9th Sarah Graham/Lucy Noble/Craig Tweedie Tag Team Team 07:44:25
10th Eddie Winthorpe Fairweather Tandemers Male Solo 07:47:04
11th Steph Jones Marmot ME Female Solo 07:52:54
12th Josh Baker/Chris Dale/Shelley Jones Northern Monkeys Team 08:02:28
13th Catriona Sutherland   Female Solo 08:02:30
14th James Podbury Team Pods Male Solo 08:06:22
15th Diana McCosh/Ben Rushton/Iain Thomson Team McCosh Team 08:07:51
16th Ken Maynard   Male Solo 08:27:23
17th Pete Coupe/Liz Follows/Mark Follows Southern Synergy Team 08:27:28
n/c Nick Waite/Jeremy Waite/Paul Williams Cotley Chargers Team 08:27:53
18th Sue Fisher Team Love Hearts Female Solo 08:28:39
19th Chris Aitken/Lizzie Aitken/Brigid MacKenzie Blizzid Team 08:31:12
20th Chris Watson EDSbikes Male Solo 08:34:07
21st Dave Howarth/Lisa Whetter/Jacqui Young RedVenture Team 08:38:59
22nd Caroline Hatchell/Chris Hayhurst/Dave Miller Adventure Plus Team 08:41:15
23rd Katy Boocock/Dagmar Borrowman/Maggie Creber Team BBC Team 09:14:03
24th Shaun Croft/Richard Croft/Amy Dennis Maddies Fighting Fund Team 09:20:22
n/c Simon Jennison/Clive Shaw Shaw to Shore Pairs 09:47:42
n/c Edward Bartlett/Paul Kelly/Nick Roome Chafing the Dream Team 09:54:41
n/c Stuart Kesson-Smith/Andrew McMullan/James Wade Marginal Gains Team 09:57:47
n/c James Dallimore/Alex Hill/Alex Shanahan Chelmsford AR1 Team 09:59:39
25th Jill Kisler   Female Solo 10:21:58
26th Jim Rounsley   Male Solo 10:25:15
27th Vicky Harold Go Outdoors Female Solo 10:36:24
28th Helen Jamieson/Jane Keenan/Dave Strachan Team Jamieson Team 10:40:39
29th Robert Barford/Mark Dewey/Natasha Keirby DEWNABOB! Team 10:53:40
n/c Joe Hayward/Jonathan Wilden Tri Surrey Pairs 11:13:41
30th David Taylor Harbour Challenge Male Solo 11:20:10
31st Fiona MacLennan/Caroline Robinson/Lewis Robinson Team Limewash Team 11:22:03
32nd Paul Jennings/Christine Jennings/Juliet Wallwork Powered By Pies Team 12:05:05
33rd Gillian Clunas/Colin Larmour/Pauline Larmour Beauties and a Beast Team 12:27:29