C2C

...return to index

Pos Name Club Class Time
1st Bruce Duncan Haglofs Male Solo 05:41:52
2nd Helen Jackson/Pete Keron/Michael Mason Run Bike Fun Team 05:41:57
3rd Alex Pilkington Lakes Multisport Male Solo 05:55:53
4th Jonny Hume KeswickBikes/MountainFuel Male Solo 06:08:34
5th Steve Fisher   Male Solo 06:15:21
n/c Michael Bayne/Roy Sievers Team Endorfiends Pairs 06:26:27
6th Gary Davies Team Endurancelife Male Solo 06:33:05
7th Shawn Duffy Who Cares Wins Male Solo 07:06:19
8th Helen Leigh Helen Leigh Female Solo 07:08:00
9th Ken Maynard   Male Solo 07:08:09
10th Eddie Winthorpe Fairweather Tandemers Male Solo 07:28:11
11th Josh Baker/Chris Dale/Shelley Jones Northern Monkeys Team 07:33:25
12th Steph Jones Marmot ME Female Solo 07:48:12
13th Diana McCosh/Ben Rushton/Iain Thomson Team McCosh Team 07:48:33
14th Pete Coupe/Liz Follows/Mark Follows Southern Synergy Team 07:49:25
15th Caroline Hatchell/Chris Hayhurst/Dave Miller Adventure Plus Team 07:54:25
16th Sarah Graham/Lucy Noble/Craig Tweedie Tag Team Team 07:58:01
17th James Podbury Team Pods Male Solo 08:00:04
18th Chris Aitken/Lizzie Aitken/Brigid MacKenzie Blizzid Team 08:04:15
19th Catriona Sutherland   Female Solo 08:05:55
20th Sue Fisher Team Love Hearts Female Solo 08:14:59
21st Shaun Croft/Richard Croft/Amy Dennis Maddies Fighting Fund Team 08:15:16
n/c Nick Waite/Jeremy Waite/Paul Williams Cotley Chargers Team 08:23:31
22nd Dave Howarth/Lisa Whetter/Jacqui Young RedVenture Team 08:23:54
23rd Katy Boocock/Dagmar Borrowman/Maggie Creber Team BBC Team 08:30:58
24th Chris Watson EDSbikes Male Solo 08:43:10
n/c Simon Jennison/Clive Shaw Shaw to Shore Pairs 08:54:12
25th Helen Jamieson/Jane Keenan/Dave Strachan Team Jamieson Team 09:15:55
n/c Edward Bartlett/Paul Kelly/Nick Roome Chafing the Dream Team 09:32:43
n/c Stuart Kesson-Smith/Andrew McMullan/James Wade Marginal Gains Team 09:39:20
n/c James Dallimore/Alex Hill/Alex Shanahan Chelmsford AR1 Team 09:39:30
26th David Taylor Harbour Challenge Male Solo 09:50:17
27th Paul Jennings/Christine Jennings/Juliet Wallwork Powered By Pies Team 09:50:20
28th Jill Kisler   Female Solo 09:50:59
29th Fiona MacLennan/Caroline Robinson/Lewis Robinson Team Limewash Team 09:58:38
30th Jim Rounsley   Male Solo 10:03:51
n/c Joe Hayward/Jonathan Wilden Tri Surrey Pairs 10:06:59
31st Robert Barford/Mark Dewey/Natasha Keirby DEWNABOB! Team 10:12:38
32nd Gillian Clunas/Colin Larmour/Pauline Larmour Beauties and a Beast Team 10:29:12
33rd Vicky Harold Go Outdoors Female Solo 10:39:40